ההבדל בין טחורים ופיסורה

גם טחורים וגם פיסורה הן תופעות בריאותית שליליות הנוצרות באזור פי הטבעת. הסימפטומים, בחלק מהמקרים דומים, אבל יש הבדלים מהותיים בין תופעה אחת לשנייה, ובין מקרה טחורים ספציפי אחד למשנהו.  טחורים הם כלי דם הממוקמים בחלק האחורי התחתון של המעי הגס, מה שנקרא הרקטום התחתון ובפי הטבעת. כאשר נוצרת בהם בעיה והם מתרחבים בגללה אזי מתגלים סימפטומים שונים אשר מפריעים לסובל. ההגדרה הרפואית למצב כזה היא מחלת טחורים. פיסורה היא למעשה פצע אשר מופיע באותו איזור, קרי בפי הטבעת, והוא יוצר סימפטומים משלו. ההגדרה הרפואית למקרה כזה היא פצע. בשני המקרים ובעת יציאות, יופיע דם והסובל ירגיש כאבים עזים.

מחלת טחורים נחשבת למורכבת יותר, ובמקרים מורכבים, יש צורך לטפלה באמצעות בפרוצדורות חודרניות. פיסורה מטופלת בעיקר בטיפולים חיצוניים שאינן חודרניים, אך קיימות גם פרוצדורות כירורגיות לטיפול במקרים קשים. תהליך הריפוי של פיסורה, לרוב, קל יותר. אם כי כל מקרה הוא לגופו. טחורים נוצרים מסיבות רבות ביניהם, היריון, מאמץ בעת יציאה, לחץ דם בווריד הכבד, עקב פעילות גופנית מואצת או חוסר בפעילות גופנית, סטרס, מסיבות של תורשה וגיל, ממאמץ פתאומי דוגמת הקאה ושיעול היוצר לחץ על נימי הדם שבפי הטבעת, וכן, בגלל עודף משקל. פיסורה היא למעשה שריטה הנגרמת מפגיעה חיצונית אשר עלולה לקרות בנסיבות שונות, ובגלל המיקום העתיר בעצבים ובנימי דם הטיפול בה  מעט יותר מורכב. מה שמחמיר את הבעיה היא הכאבים בעת היציאות הגורמים לסובל להגיע פחות ופחות לשירותים. כך נוצרת עצירות המחמירה את הכאבים ביציאות.

גם בטחורים וגם בפיסורה יש סדרת טיפולים דומה שתפקידם הוא בהקלה על הסובל ובניסיון לפתור את הבעיה בשיטות שאינן חודרניות. מדובר על מתן משככי כאבים, נרות ומשחות להרגעה ובעלות סגולות ריפוי, מעבר לתזונה עתירת סיבים אשר גורמת לצואה להיות רכה יותר, שתיית מים מרובה ועוד. טיפול מומלץ אחר הוא אמבטיות ישיבה עם מים חמים, שימוש בבידה, שטיפת פי הטבעת עם ראש טוש ועוד.  כל טיפול כזה בדרכו והשילוב של כולם תורם להרגעת האזור המודלק/חולה. ייתכנו המלצות ספציפיות יותר לטחורים ואחרים לפיסורה, אם כי, כל אלו יעילות לשני המקרים.

לקוחות מספרים

רוצים לדעת עוד? דברו איתנו

גם לרפואה האלטרנטיבית יש מה להציע. וגם כאן בשני אופנים. אחד הוא בשתיית מרקחות מתערובות צמחי מרפא המסייעות למחזור הדם ולחיזוק כללי של הגוף. בנוסף, משחות לשימוש חיצוני המורכבות מצמחי מרפא דוגמת: אלוורה, שמן זית, עץ התה, לבנדר, קלנדולה, שקדים, חמאת שיאה, ארניקה וצמחים אחרים היכולים להזין את העור הרגיש, להרגיע אותו ואף לשפר את יכולתו להתמודד עם גירויים שונים. הרצון והצורך הדחופים הם בשלב ראשון לעצור את התקדמות המחלות והנגעים על מנת למנוע פעולות כירורגיות עתידות. מומלץ לפנות לחברה המתמחה באספקת מוצרים אלטרנטיביים לבעיות אלו.  

בסדרת "פרפקט" להקלה בבעיות טחורים ופיסורה אנו מציעים שני מוצרים סבון פרפקט קלין ומשחה פרפקט קרם

הנוסחה שלנו משלבת צמחים ושמנים איכותיים כגון שמן עץ התה וצמח האלוורה הידועים ביעילותם בהרגעת אזור פי הטבעת כתוצאה מטחורים ובעיות פיסורה, מיד עם השימוש הראשון במוצרי סדרת "פרפקט" אתם תרגישו הקלה בגירוי ובכאב. 

פרפקט קרם לטיפול והקלה בטחורים ופיסורה

משחה לטחורים ופיסורה המספקת הקלה מהירה לגירוי ואדמומיות, מזין את העור בשמנים אשר מקלים את הכאבים והגירוד באזור פי הטבעת, פרפקט קרם אינו מלכלך ואינו משאיר כתמים, 100% טבעי ובאישור משרד הבריאות הישראלי.

מרכיבים: שמן שקדים, קלנדולה, ארניקה, חמאת שיאה, ויטמין e, שמן זית, שמן לבנדר, אלוורה.

פרפקט קלין - סבון לפי הטבעת

תורם לנקיון והיגינה של אזור פי הטבעת ומספק הקלה מהירה בגירוד וכאבים כתוצאה מטחורים ופיסורה, מזין את העור במרכיבים חיוניים כולל אלוורה ושמן עץ התה הידועים ביכולתם להרגיע את האזור המגורה. 100% טבעי ובאישור משרד הבריאות הישראלי.

מרכיבים: גליצרין, מנטול, פרו ויטמין B5, שמן זית, אלוורה, שמן עץ התה.

מאושר ע"י משרד הבריאות

ניתן לשלם במזומן לשליח

משלוח מהיר תוך 3 שעות

מידע על טחורים ופיסורה

ההבדל בין טחורים לפיסורה
טחורים ופיסורה

ההבדל בין טחורים לפיסורה

ההבדל בין טחורים ופיסורה גם טחורים וגם פיסורה הן תופעות בריאותית שליליות הנוצרות באזור פי הטבעת. הסימפטומים, בחלק מהמקרים דומים,

קרא עוד ←
טחורים בהריון
טחורים ופיסורה

טחורים בהריון

טחורים בהריון טחורים הם ורידים המתנפחים באזור פי הטבעת עקב סיבות רבות ובנסיבות אחרות. התופעה איננה מוגדרת כחמורה מבחינה רפואית

קרא עוד ←
תמצית שמן עץ התה להקלה בטחורים
טחורים ופיסורה

תמצית שמן עץ התה להקלה בטחורים

תמצית שמן עץ התה להקלה בטחורים טחורים נוצרים בנסיבות שונות. עקב עצירות, בהריון, בגלל עודף משקל. כאשר מבצעים פעילות גופנית

קרא עוד ←
תרופות סבתא לטחורים
טחורים ופיסורה

תרופות סבתא לטחורים

תרופות סבתא לטחורים כלי דם מזינים דם לאיברים שונים בגוף ומבחינים בעורקים המזרימים את הדם מהלב והוורידים המזרימים אותו חזרה

קרא עוד ←
מה גורם לטחורים
טחורים ופיסורה

מה גורם לטחורים

הגורמים לטחורים טחורים הם למעשה, כלי דם הנמצאים בקצה האחורי של המעי הגס  ובפי הטבעת. הם נמצאים אצל כל אחד

קרא עוד ←
מה היא פיסורה
טחורים ופיסורה

מה היא פיסורה

מהי פיסורה פיסורה היא סדק בפי הטבעת העלולה לגרום לסבל רב לכל מי שחווה אותה. מבחינה רפואית היא בעיה פעוטה

קרא עוד ←