מה הם טחורים?

טחורים הם כלי דם הנמצאים בחלק האחרון של המעי הגס  ובפי הטבעת. יש להם תפקיד חשוב והם מסייעים, בין היתר, לשלוט על היציאות ולדעת להפריד בין מוצק נוזל וגזים. לכל אדם יש טחורים, ולרוב, אין הוא מרגיש בהם אלא רק כאשר הן נפגעות עקב סיטואציות שונות בהם כלי הדם נמתחים, מתרחבים וצונחים. התופעות הללו גורמות לדלקות, לקרעים או לפקקת. הסימפטומים הם דם טרי שמופיע על נייר הטואלט, על הצואה ועל מושבי האסלות לאחר פעולת מעיים. למעשה זה הסימן הראשון לטחורים. בנוסף, כאבים בדרגות חומרה שונות.  לפעמים, מדובר רק על גירוד, גירוי ואי נוחות באזור פי הטבעת, ויש מצבים, בהם הכאבים הינם עזים. בנוסף, ניתן למצוא נפיחות או בליטה סביב פי הטבעת. במקרים אחרים תהיה דליפת צואה. כל הסימנים הללו מעידים על בעיות בטחורים ומומלץ לבדוק ולטפל.

גורמים לטחורים

הסיבות לבעיות עלולות להיות מגוונות

  1. הריון אשר במהלכו נוצר לחץ על הווריד התחתון בעת שכיבה על הגב.
  2. מאמץ בזמן יציאה – עקב עצירות נוצר לחץ על האזור.
  3. לחץ דם גבוה בווריד הכבד הפורטלי – נוצר בעת מחלות כבד דוגמת צהבת ועוד.
  4. פעילות גופנית מאומצת.
  5. מצב של דחק נפשי.
  6. אי ספיקת לב משמעותית – עלול לגרום להתנפחות הוורידים בפי הטבעת.
  7. חוסר בפעילות גופנית – גורם לירידה בתנועת והזרמת דם לאזור
  8. תורשה וגיל.
  9. מאמץ שמגדיל את הלחץ התוך בטני – לדוגמא: שיעול או הקאה היוצרים לחץ על הוורידים.
  10. עודף משקל.

 

לקוחות מספרים

רוצים לדעת עוד? דברו איתנו

דרגות חומרה

קיימות דרגות חומרה לטחורים כאשר החלוקה היא בין טחורים פנימיים לחיצוניים. החיצוניים נמצאים על פי הטבעת ועטופים ברקמת עור עבה ועשירה בתאי עצב. בעת בעיה הם כואבים יותר ומדממים פחות. הטחורים הפנימיים נמצאים בתוך פי הטבעת ובחלק התחתון של הרקטום. הם מכוסים ברירית המעי הגס שהינה דקה ואין בה תאי עצב רבים. משום כך, הם כואבים פחות אבל מדממים יותר. ניתן לאבחן 4 דרגות חומרה בעת בעיות בטחורים הפנימיים. פנימיים שאינם מורגשים, כאלו היוצאים החוצה בעת יציאה אבל נכנסים חזרה בעצמם. כאשר הם יוצאים ויש לדחוף אותם פנימה וכאשר הם יוצאים ולא ניתן להכניסם חזרה. בכל המצבים הללו עלול להופיע דימום אבל במצב האחרון מופיעים הכאבים החזקים ביותר.

טיפולים במצבים קלים

הטיפולים לבעיות מגוונים. ראשית, הקפדה על תזונה נכונה חיונית גם למניעה וכאשר כבר סובלים מהבעיה. כאשר הבעיות קלות אזי ניתן לקבל משככי כאבים, משחות להקלה, חבישות, שימוש באמבטיות ישיבה ובבידה, רחיצה ידנית באמצעות ראש מקלחת ועוד. גם לרפואה האלטרנטיבית יש היצע המתבטא במשחות וסבונים שתפקידם הוא להקל ולהרגיע באזור פי הטבעת. וכן, בתמציות לשתיה המחזקות את כלי הדם. ניתן לקבל מידע על תכשירים אלו אצל חברות המתמחות בתחום כדוגמת קסם בטבע.

בסדרת "פרפקט" להקלה בבעיות טחורים ופיסורה אנו מציעים שני מוצרים סבון פרפקט קלין ומשחה פרפקט קרם

הנוסחה שלנו משלבת צמחים ושמנים איכותיים כגון שמן עץ התה וצמח האלוורה הידועים ביעילותם בהרגעת אזור פי הטבעת כתוצאה מטחורים ובעיות פיסורה, מיד עם השימוש הראשון במוצרי סדרת "פרפקט" אתם תרגישו הקלה בגירוי ובכאב. 

פרפקט קרם לטיפול והקלה בטחורים ופיסורה

משחה לטחורים ופיסורה המספקת הקלה מהירה לגירוי ואדמומיות, מזין את העור בשמנים אשר מקלים את הכאבים והגירוד באזור פי הטבעת, פרפקט קרם אינו מלכלך ואינו משאיר כתמים, 100% טבעי ובאישור משרד הבריאות הישראלי.

מרכיבים: שמן שקדים, קלנדולה, ארניקה, חמאת שיאה, ויטמין e, שמן זית, שמן לבנדר, אלוורה.

פרפקט קלין - סבון לפי הטבעת

תורם לנקיון והיגינה של אזור פי הטבעת ומספק הקלה מהירה בגירוד וכאבים כתוצאה מטחורים ופיסורה, מזין את העור במרכיבים חיוניים כולל אלוורה ושמן עץ התה הידועים ביכולתם להרגיע את האזור המגורה. 100% טבעי ובאישור משרד הבריאות הישראלי.

מרכיבים: גליצרין, מנטול, פרו ויטמין B5, שמן זית, אלוורה, שמן עץ התה.

מאושר ע"י משרד הבריאות

ניתן לשלם במזומן לשליח

משלוח מהיר תוך 3 שעות

מידע על טחורים ופיסורה

ההבדל בין טחורים לפיסורה
טחורים ופיסורה

ההבדל בין טחורים לפיסורה

ההבדל בין טחורים ופיסורה גם טחורים וגם פיסורה הן תופעות בריאותית שליליות הנוצרות באזור פי הטבעת. הסימפטומים, בחלק מהמקרים דומים,

קרא עוד ←
טחורים בהריון
טחורים ופיסורה

טחורים בהריון

טחורים בהריון טחורים הם ורידים המתנפחים באזור פי הטבעת עקב סיבות רבות ובנסיבות אחרות. התופעה איננה מוגדרת כחמורה מבחינה רפואית

קרא עוד ←
תמצית שמן עץ התה להקלה בטחורים
טחורים ופיסורה

תמצית שמן עץ התה להקלה בטחורים

תמצית שמן עץ התה להקלה בטחורים טחורים נוצרים בנסיבות שונות. עקב עצירות, בהריון, בגלל עודף משקל. כאשר מבצעים פעילות גופנית

קרא עוד ←
תרופות סבתא לטחורים
טחורים ופיסורה

תרופות סבתא לטחורים

תרופות סבתא לטחורים כלי דם מזינים דם לאיברים שונים בגוף ומבחינים בעורקים המזרימים את הדם מהלב והוורידים המזרימים אותו חזרה

קרא עוד ←
מה גורם לטחורים
טחורים ופיסורה

מה גורם לטחורים

הגורמים לטחורים טחורים הם למעשה, כלי דם הנמצאים בקצה האחורי של המעי הגס  ובפי הטבעת. הם נמצאים אצל כל אחד

קרא עוד ←
מה היא פיסורה
טחורים ופיסורה

מה היא פיסורה

מהי פיסורה פיסורה היא סדק בפי הטבעת העלולה לגרום לסבל רב לכל מי שחווה אותה. מבחינה רפואית היא בעיה פעוטה

קרא עוד ←